Przewiń, aby zobaczyć

Zhanhu


Zawsze wielce szanowani i potężni zhanhu byli niegdyś zaufanymi sługami potężnych władców. Jako kluczowi przedstawiciele cesarzy Wu Lin zhanhu poświęcali swe życie służbie. Wykonywanie dekretów cesarzy było ich najwyższą powinnością, którą wypełniali bez względu na koszty. Wszystkie inne względy miały dla nich charakter drugorzędny.

Obecnie zhanhu są prawdziwymi mistrzami artylerii. Niewielu jest w stanie ujarzmić ogień, dzierżyć śmiercionośne changdao i dostąpić zaszczytu przyjęcia w ich szeregi. Ci nieprzewidywalni wojownicy sieją grozę na polu bitwy, bo mało kto dorównuje im w szlachtowaniu i spopielaniu wrogów.Zhanhu (kobieta):

Fu Huo

Fu Huo zionie ogniem.


Przez całe życie czerpała siłę z ulotnej energii płomienia. Nauczyła się manipulować prochem strzelniczym i ogniem, kontrolować go tak, by tańczył tylko dla niej. Jej umiejętności przeraziły wielu. Nazwali to czarami. Stała się dziwaczką, mroczną czarodziejką, za głowę której wyznaczono nagrodę. Nauczyła się bronić przed głupcami, od których roił się świat. Stała się sprawną wojowniczka, mistrzynią changdao, wirtuozką ognia.


Dowiedziawszy się o tej mrocznej wojowniczce, cesarzowa prowincji Wu Lin, Dou, wysłała swoją królewską straż z zadaniem sprowadzenia jej do pałacu. Wkrótce jednak zamiast kobiety przed oblicze cesarzowej trafiły odcięte i zwęglone głowy strażników.


Zdumiona i zaintrygowana cesarzowa osobiście wybrała się na poszukiwania dziwnej wojowniczki. Świat obiegła wieść, że monarchini podróżuje bez opieki. W cichym wiejskim ogrodzie Fu Huo ostrzegła ją, że postąpiła nierozważnie, przychodząc do niej sama. Wtedy zaś nagle... Fu Huo coś wyczuła...


Gdy niegodziwi bandyci rzucili się na cesarzową, Fu Huo sięgnęła po swój miecz i wyzwoliła ognistą falę, która pochłonęła napastników. Powiadają, że ich krzyki wciąż rozbrzmiewają wśród drzew tego ogrodu.


Cesarzowej zaimponowała odwaga i oddanie młodej wojowniczki. Dla Fu Huo chwila ta była objawieniem. Użyła swoich umiejętności i energii, by chronić inną osobę, i dzięki temu znalazła w sobie nową siłę. Cesarzowa zaoferowała jej stanowisko swojej osobistej agentki, a Fu Huo przyjęła ten zaszczyt bez chwili wahania. Stała się jej zhanhu.


Obecnie Fu Huo walczy w służbie cesarzowej Dou. Wierna swej władczyni stawia czoła wrogom, by odczuli potęgę Wu Lin.

Zhanhu (mężczyzna):

Sun Da

Sun Da był ambitnym wojownikiem służącym swemu ojcu, dumnemu chińskiemu władcy. Wiedziony ciekawością, zawsze szukał nowych sposobów na zdobycie przewagi w bitwie. Jego ojciec i młodsi bracia drwili z jego chłopięcych zabaw, ale Sun Da nie ustępował. Nauczył się korzystać z ognia i prochu strzelniczego, by dezorientować i powodować zamieszanie. No polu bitwy otaczała go aura „magii”.


Gdy ich ziemie najechał watażka Gao Lei, ojciec Sun Da zalecił cierpliwość. Sun Da zignorował go jednak i pewnej nocy razem ze swoimi wojownikami przełamał linie obronne armii przeciwnika. Gdy dotarł do serca wrogich sił, wyzwolił niszczycielski ogień, który pochłonął wszystkich.


Mimo to Sun Da został pojmany i postawiony przed obliczem Gao Leia. Zgodnie z chińską tradycją jego ojca skazano na rodzinną egzekucję – zginąć mieli wszyscy członkowie jego rodu. Jednak Sun Da dano wybór: mógł dołączyć do ojca i zginąć z honorem lub do Gao Leia, by stać się jego zastępcą.


Sun Da klęknął przed swym ojcem i rozciął mu brzuch, przez co starzec zginął w męczarniach pozbawiony honoru. Z mordem w oczach wojownik spuścił ostrze miecza na karki członków swej rodziny. Zabił młodszych braci, by nikt już nigdy nie śmiał z niego drwić.


Wiele lat później armia Gao Leia rozrosła się i przekształciła w Wu Lin z Sun Da pełniącym rolę zhanhu – prawej ręki władcy. Szepty towarzyszyły zhanhu wszędzie tam, dokąd się udawał. Słynął z umiejętności posługiwania się ostrzem changdao. Mówiono też, że korzystał z czarów i czarnej magii, by kontrolować żywioły. Według pogłosek zhanhu wyczarowywał ogień, by niszczyć tych, którzy rzucali mu wyzwanie na polu bitwy.


Obecnie Sun Da jest mroczną siłą zapuszczającą się pod sztandarem Wu Lin na zachód jako zbrojna pięść Gao Leia, siejąc strach i przerażenie na polu bitwy.

Styl walki

Zhanhu to eksperci w atakowaniu z uniku, którzy wykorzystują swoją mobilność, by pokonać każdego przeciwnika. Silni i zwinni, posługują się długimi, jednosiecznymi ostrzami zwanymi changdao. Jako mistrzowie artylerii dysponują talentami, za pomocą których spalają wrogów i sieją chaos na polu bitwy.
  • Poziom trudności: średni
  • Kontrataki
  • Specjalista w atakach z uniku

Umiejętności specjalne

  • Potężne ataki z uniku, które można łączyć ze sobą w serie.
  • Ataki kończące serie są niemożliwe do zablokowania.
  • Unikalne ogniste talenty.

CZARNY GWARDIAN

Poznaj czarnych gwardianów z frakcji Rycerzy w filmie z rozgrywki w For Honor.

Broń

Fu Huo's Flame
1 z 6
Zhong Qiu
2 z 6
Jue Shi Hao
3 of 6
Sheng Xie
4 of 6
Youlong
5 of 6
Yitian
6 of 6

Zbroja

+

1 z

Zbroja

Jako obrońcy potężnych władców zhanhu nie pozostają niezauważeni na polu bitwy. Ubrani w jedwabne szaty z haftowanymi wzorami nie potrzebują ciężkiej zbroi, by się chronić. Ci uzdolnieni mistrzowie miecza wolą lekkie kirysy lub pancerze lamelkowe, które nie ograniczają ich mobilności.

Ozdoby

Xinmo
1 z 6
Jianyi
2 z 6
Moshou
3 z 6
Mijing
4 z 6
Neidan
5 z 6
Shaqi
6 z 6