Przewiń, aby zobaczyć

FH_year-of-reckoning_thumbnail

Kilka słów na temat roku 4

12-12-2019 05:25

Cześć, wojownicy!

Wiemy, że cierpliwie czekaliście na informacje o kolejnym roku For Honor. Dziś z radością możemy ogłosić, co planujemy w roku 4, czyli roku rozrachunku!

Od premiery For Honor trzy lata temu po dzień dzisiejszy – jesteśmy niesamowicie dumni z postępów, które poczyniła nasza gra, a żadne z nich nie byłyby możliwe bez wyjątkowej relacji, jaką zbudowaliśmy z wami, naszymi graczami.

W roku 4 skupimy się na nauce i rozwoju w oparciu o wszystko, czego doświadczyliśmy wspólnie w ciągu ostatnich 3 lat. Niech trwa zabawa!

Więcej szczegółów będziemy mogli udostępnić w styczniu 2020 r., ale poniżej znajdziecie podsumowanie tego, co na was czeka.


Rok 4: rok rozrachunku

Rok rozrachunku to punkt zwrotny w historii For Honor. Wielka wojna trwająca od wielu lat przybrała nieoczekiwany obrót. Ziemia ucichła, ale pojawili się nowi przywódcy, a wojownicy ze wszystkich frakcji muszą zdecydować, o co tak naprawdę walczą.


Cztery unikatowe sezony i dwie nowe postacie

Tak jak w przypadku roku 3, rok 4 będzie się składał z 4 sezonów, każdego z innym motywem, nagrodami oraz aktywnościami.

W czasie trwania roku rozrachunku pojawią się także dwie nowe twarze. Pierwsza postać zostanie udostępniona w 2 sezonie roku 4, kolejna natomiast w sezonie 4. Ich przybycie zbiegnie się z fabułą oraz wydarzeniami odpowiednich sezonów oraz całego roku. Nie możemy się już doczekać, żeby zobaczyć, którą ze stron wybierzecie!

Wspomnianych bohaterów będzie można kupić po premierze lub też jak zwykle odblokować za stal.


Aktualizacja postępów: przepustka bojowa w miejsce rocznej

Wraz z sezonem 1 roku 4 wprowadzimy nowy system nagród powiązany z przepustką bojową For Honor.

W przeszłości nagrody były przyznawane losowo po zakończonych rozgrywkach oraz w ramach skrzyń grabieży, co nie zapewniało zbyt wielu informacji na temat możliwych do odblokowania przedmiotów.

Teraz pojawią się jasne cele w ramach 100 poziomów przepustki bojowej oraz możliwość odblokowywania przedmiotów poprzez rozgrywkę. Przepustka bojowa będzie ograniczona do elementów kosmetycznych oraz jednorazowych, co oznacza, że jej zakup nie będzie konieczny, aby uzyskać dostęp do dwóch nowych postaci, które pojawią się w roku 4.

Przepustka bojowa For Honor będzie się składać z części darmowej oraz premium, a postępy będą współdzielone pomiędzy różnymi poziomami i resetowane na początku każdego sezonu.

Każdy użytkownik będzie miał dostęp do darmowej przepustki oraz zapewnianych przez nią nagród. W jej ramach możliwe będzie odblokowanie takich przedmiotów jak ozdoby, stal, schematy kolorów, status czempiona, grawerunki i o wiele więcej.

Posiadacze przepustki premium będą mieli dostęp do unikatowych przedmiotów personalizacyjnych, takich jak popisy, nowa broń, egzekucje, efekty i inne.

Zarówno przepustka darmowa, jak i premium będą zapewniać nagrody dla wszystkich postaci.

Ważne było dla nas, aby przepustka premium stanowiła dodatek, a nie substytut aktualnych sposobów na zdobywanie zawartości w grze. Dlatego też zachowamy oryginalne sposoby na zapewnianie jej użytkownikom, czyli zawartość tygodnia, wyprzedaże oraz łupy / skrzynie grabieży na zakończenie rozgrywek.

Więcej informacji na temat przepustki bojowej oraz samego sezonu 1 roku 4 udostępnimy w styczniu 2020 r.


Walka – podstawy

Biorąc pod uwagę aktualnych 26 postaci oraz dwie nowe twarze, jakie pojawią się w roku 4, odpowiednie zbalansowanie gry pozostaje dla nas głównym priorytetem – oznacza to zarówno balans bohaterów, jak i trybów gry.

Ważnym krokiem w kierunku wzmocnienia procesu balansowania było wprowadzenie terenu doświadczalnego.

W roku 4 możecie spodziewać się, że narzędzie to odegra ważną rolę w sposobie, w jaki zespół deweloperski wprowadza zmiany w grze. Rok ten skupi się na poprawie efektywności postaci oraz umożliwieniu większej dywersyfikacji drużyn na wysokich poziomach gry, a także dalszej poprawie ofensywy w celu wzmocnienia podstaw rozgrywki w bardziej ogólnym ujęciu.


Rywalizacja

Rywalizacyjna natura For Honor stanowiła część gry od samego początku. Jednym z głównych powodów, dla których scena rywalizacyjna mogła rosnąć przez wszystkie te lata, jesteście właśnie wy – osoby, które wspierały ją od samych podstaw. Rok 3 stanowił pierwszy krok w kierunku zapewnienia lepszego wsparcia dla turniejów/rywalizacji w For Honor dzięki lepszej ekspozycji turniejów społeczności, nagrodom w grze, ale przede wszystkim – wprowadzeniu trybu obserwatora.

Turnieje i inne rozgrywki rywalizacyjne są dla nas bardzo ważne, tak jak i dla was. Pomagają one w rozwoju naszej społeczności i stanowią tak naprawdę kompas wskazujący kierunek rozwoju gry. Stanowią też filar, na którym chcemy zbudować w roku 4 nowy, dostępny dla wszystkich program rywalizacyjny.

Więcej szczegółów na ten temat już wkrótce.


To jeszcze nie koniec

Wszystkie te elementy opiszemy dokładniej w styczniu, nieco bliżej premiery roku rozrachunku, ale już teraz możemy powiedzieć, że jesteśmy bardzo podekscytowani tym, co będzie on miał do zaoferowania!

Na koniec chcemy również podziękować wam wszystkim za kreatywność, jaką pokazaliście nam w ciągu ostatnich 3 lat. Czy to poprzez cosplaye, fan fiction, memy, filmy, czy fan art – byliście dla nas ogromną inspiracją na rok 4.

Dlatego właśnie nad głównym obrazem każdego sezonu w tym roku będziemy pracować z uznanymi artystami, począwszy od ilustracji poniżej stworzonej przez amerykańską twórczynię AJ Frenę. Z dumą udostępniamy jej dzieło reprezentujące rok rozrachunku i nie możemy się już doczekać, aby udostępnić wam więcej szczegółów na temat przyszłości For Honor już w styczniu.

 

 

A! Jeszcze jedna sprawa... W tym roku pojawią się też nowe zbroje.

Wesołych Świąt, wojownicy!

Zespół deweloperski For Honor

Chcesz podzielić się opinią na temat tego artykułu?

Dołącz do rozmowy o For Honor na oficjalnym forum Ubisoft.

Dołącz teraz