Przewiń, aby zobaczyć

FH_UbisoftClub_960x540_TestingGrounds_jan16_30

Teren doświadczalny: szturm

13-02-2020 12:00

TEREN DOŚWIADCZALNY: SZTURM – REZULTATYWitajcie, wojownicy!


Chcielibyśmy wam podziękować za udział w naszym terenie doświadczalnym! Możliwość zebrania waszych opinii w celu ulepszenia zawartości jest dla nas bardzo wartościowa i jesteśmy niezmiernie zadowoleni z waszej odpowiedzi na aktualizację szturmu. Spotkała się ona z bardziej pozytywną reakcją niż standardowa wersja szturmu, co oznacza, że zmierzamy we właściwym kierunku.

Chcielibyśmy cofnąć się do celów, które postawiliśmy sobie w tej aktualizacji szturmu i przekazać wam bardziej szczegółowe informacje na temat uzyskanych w tej fazie testów danych.Bardziej sprawiedliwa rozgrywka


Jedną z najważniejszych kwestii, jakie chcieliśmy poprawić, jest uczucie niesprawiedliwości mogące występować po obu stronach w rozgrywkach szturmu: obecność dwóch warunków porażki u atakujących oraz wrażenie pozbawiania obrońców ich postępów, kiedy zdrowie tarana oraz odrodzenia najeźdźców ulegały odnowieniu.


Wprowadzone przez nas w związku z tym zmiany czyniące taran jedynym celem w fazie 1 oraz 2 odniosły sukces: według waszych opinii gra ogólnie rzecz biorąc wydawała się bardziej sprawiedliwa, a usunięcie limitu odrodzeń pozwoliło na większe skupienie podczas rozgrywki – nawet mimo wyrażonych przez niektórych z was wątpliwości dotyczących potencjalnie zbyt niskiej wytrzymałości tarana.Bardziej dynamiczna rozgrywka


Aby osiągnąć ten cel, skupiliśmy się na dwóch aspektach.


Po pierwsze – samej długości gry. Przyspieszyliśmy taran, zwiększyliśmy prędkość przejmowania umocnień, a także zmieniliśmy czas odradzania na stałe 20 sekund.


Po drugie chcieliśmy, aby opiekun stał się ważniejszą częścią fazy 2, dlatego też pokonanie go ma teraz większe znaczenie.


Dane wskazują, że rozgrywki szturmu na terenie doświadczalnym były krótsze od standardowych (średnio 3 minuty) i większość z was doceniła to bardziej intensywne tempo. Opiekun również sprawia wreszcie wrażenie mogącego odwrócić losy bitwy. Jeśli natomiast chodzi o efekt czerwonych oczu, choć nie możemy go zatrzymać w obecnej formie (było to ustawienie tymczasowe wprowadzone tylko na czas testów), słyszeliśmy wasze opinie i mamy nadzieję, że spodoba wam się jego ostateczna wersja.


Prędkość przejmowania umocnień oraz wzmocnienie opiekuna były przez niektórych z was odbierane jako nieco zbyt potężne, jednak biorąc pod uwagę, że ogólny balans nie uległ zmianie między regularną a zaktualizowaną wersją szturmu, zdecydowaliśmy się nie wprowadzać żadnych dodatkowych modyfikacji, a jedynie monitorować sytuację po publikacji aktualizacji.Dodatkowa uwaga: jednokrotny wybór

Ogólnie rzecz biorąc, wasze opinie na temat jednokrotnego wyboru były mieszane – niektórym podobał się brak grup składających się z 4 takich samych postaci oraz uzyskany balans, podczas gdy inni nie byli zadowoleni, ponieważ opcja ta mogłaby mieć wpływ na poziomy ich głównych postaci.


Choć związane z nią korzyści na pewno istnieją, skutki dotyczące postępów postaci oraz wykonywania rozkazów są na razie zbyt dużym punktem spornym.

W rezultacie nie będziemy wprowadzać jednokrotnego wyboru do szturmu.
Podsumowując, jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów tej fazy terenu doświadczalnego!

W jej efekcie zdecydowaliśmy się opublikować tę aktualizację szturmu ze wszystkimi wyborami oraz mapami w naszej kolejnej aktualizacji 12 marca. Po jej wprowadzeniu będziemy monitorować uzyskiwane dane, aby dowiedzieć się, co jeszcze na dłuższą metę może wymagać poprawy.


Raz jeszcze dziękujemy wszystkim bardzo za udział i wsparcie w czynieniu For Honor lepszym.

Do zobaczenia na polu bitwy!

– Zespół FH

Chcesz podzielić się opinią na temat tego artykułu?

Dołącz do rozmowy o For Honor na oficjalnym forum Ubisoft.

Dołącz teraz